Home Lifestyle
Lamtumirë ushqimeve kancerogjene, ky aparat zbulon hormonet (VIDEO)
Keni menduar ndonjëherë që të keni në duar një mekanizëm të vogël që të mung të tregojë përbërjen e çdo gjëjë që hani?

Që nga frutat, perimet deri edhe tek ushqimet fast food që blini për konsumim të shpejtë.

Shkenca ka menduar për shëndetin tonë dhe ka nxjerrë në treg një aparat i cili mund të skanojë deri në detaje çdo gjë që konsumojmë shkruan Albeu.com.

Ai arrin të bëjë përllogaritjet e sasive të karbohidrateve, yndyrnave, proteinave, vitaminave dhe fibrave në një ushqim por gjithashtu mund të dallojë edhe përbërjen kimike të një ushqimi, duke zbuluar detaje si sa kohë ka që është këputur, sa i freskët është, sa sheqer ka atj.

Ky aparat quhet SCIO dhe ndryshe quhet si një skanues molekular i ushqimeve.

E ardhmja premton një jetë më të shëndetshme mesa duket. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Ju shqetësojnë dhe ju bëjnë nervoze zhurmat e vogla dhe të vazhdueshme? Ja nga çfarë vuani
Metoda si të shpëtojmë nga mushkonjat
Zbuloni nëse vaji i peshkut ndikon mirë për zemrën
Bletët e mjaltit mund të ndihmojnë për të shpjeguar se si njerëzit marrin vendime
Të hiqni thonjtë me tipsa nuk ka qenë kurrë më e thjeshtë se kaq

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media