Home Lifestyle
Dëmet serioze të përdorimit të teknologjisë para gjumit
Të gjithë në ditët e sotme kanë krijuar rutinën e të ndenjurit në telefon ose laptop a kompjuter para se të bien për të fjetur.

Por ama kjo është e gabuar.

Përtej faktit se të prish gjumin dhe nuk bën një gjumë të qetë shkenca ka zbuluar detaje të reja për pasojat që sjell përdorimi i teknologjisë pak para të fjeturit.

Ndoshta e keni vënë re sesa herë që flini duke ndenjur në telefon zgjimi në mëngjes është shumë i vështirë dhe ju ndiheni tmerrësisht shumë të lodhur.

Kjo vjen si shkak i telefonit.

Gjithashtu mund të dëmtojë sytë tuaj, ndikon në zhvillimin e qelizave kancerogjene, diabetin dhe gjithashtu edhe sëmundjet kardiovaskulare.

Prandaj herën tjetër para se të merrni celularin në duar zëvëndësojeni me një libër. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Ju shqetësojnë dhe ju bëjnë nervoze zhurmat e vogla dhe të vazhdueshme? Ja nga çfarë vuani
Metoda si të shpëtojmë nga mushkonjat
Zbuloni nëse vaji i peshkut ndikon mirë për zemrën
Bletët e mjaltit mund të ndihmojnë për të shpjeguar se si njerëzit marrin vendime
Të hiqni thonjtë me tipsa nuk ka qenë kurrë më e thjeshtë se kaq

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media