Home Lifestyle
Receta magjike që pastron mushkëritë e duhanpirësve
Edhe pse tashmë të gjithë i dinë dëmet e duhanit njerëzit prapë vahzdojnë pinë duke shkaktuar dëmë shumë serioze në mushkëri.

Pasi të keni hequr dorë nga cigarja, apo ta keni rralluar këtë të fundit, ju duhet të përshpejtoni procesin e pastrimit të mushkërive duke pirë pijen magjike që e keni më poshtë.

Për këtë recetë, do t’ju duhet:

Një kilogram qepë

Një rrënjë e vogël xhinxheri

Një litër ujë400 am mjaltë

1 Në një litër ujë, shtoni mjaltin dhe vendoseni në zjarr.

2. Kur uji të fillojë të valojë shtoni qepën dhe rrënjën e xhinxherit. (Qepa dhe xhinxheri duhet të jenë të prerë)

3. Shtoni shafranin e Indisë kur përzierja të vlojë sërisht.

4. Ulni zjarrin dhe lëreni përzierjen derisa të përgjysmohet.

5. Hiqeni nga zjarri dhe pasi të jetë ftohur hidheni në një kavanoz.

Kjo pije duhet ruajtur në frigorifer dhe duhet konsumuar nga një lugë në mëngjes esëll dhe në darkë përpara se të hani. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Pse një gjarpër simbol i mjekësisë? Mësojeni njëherë e mirë
Nëse gishti i dytë i këmbës është më i gjatë se të tjerët, lexoni këtë
Përse rrudhen gishtat kur qëndrojmë gjatë në ujë
Doni të jetoni gjatë? Mësohuni me këto 15 zakone të ushqyeri
Të dashur djem, vajzat vdesin për këto tre gjëra dhe nuk janë paratë apo makina

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media