Home Lifestyle
Disa hile të vogla për vajzat që duan të kujdesen për veten
1
Vendosni vazelinë para parfumit!

Nëse doni që parfumi juaj të qëndrojë gjatë gjithë ditës në trupin tuaj (kur e keni ndarë mendjen që nuk do bëni dush), vendosni vazelinë përpara se të lyheni me parfum. Ajo do të ndihmojë që aroma të ndihet për më gjatë.

2
Përdorni filtrat e kafes!Sa herë që ndiheni të lodhur për të blerë produkte që reduktojnë yndyrën e fytyrës suaj, përdorni thjesht një letër kafeje. Ajo ka aftësinë ta thithë atë nga fytyra juaj.

3
Furça e një rimeli të vjetër mund t’ju duhet!

E keni parasysh lëkurën e dëmtuar mbi lëkurë dhe çarjet e shpeshta prej të ftohtit dhe jo vetëm? Duke aplikuar furçën e një rimeli mbi buzë, do t’i bëni ato të duken shumë herë më të buta.

4
Spërkatini kapset e flokëve!

Para se t’i vendosni në flokë, spërkatini kapset tuaja me llak, në mënyrë që të fiksojnë më mirë flokët. Duke e bërë këtë, janë të vogla shanset që ato qimet e tmerrshme të dalin në sipërfaqe.

5
Fusni penelin në mikrovalë!

Sigurisht nuk kemi gjithë kohën e botës për të pritur që peneli të shkojë në gjendjen fillestare. Sa herë e shihni që ai është holluar, futeni për pak sekonda në mikrovalë. Por për shumë pak ama shkruan Anabel.

6
Përdorni fiziologjik që rimeli juaj të zgjasë më shumë!

Rimeli mbaron shpejt, apo jo? Dhe pse duket sikur nuk ka fund, ai nuk e kryen funksionin e tij si më parë. Por për ta kthyer në gjendjen fillestare duhet t’i hidhni pak fiziologjik. Po, funksionon vërtetë! /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Pse një gjarpër simbol i mjekësisë? Mësojeni njëherë e mirë
Nëse gishti i dytë i këmbës është më i gjatë se të tjerët, lexoni këtë
Përse rrudhen gishtat kur qëndrojmë gjatë në ujë
Doni të jetoni gjatë? Mësohuni me këto 15 zakone të ushqyeri
Të dashur djem, vajzat vdesin për këto tre gjëra dhe nuk janë paratë apo makina

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media