Home Lifestyle
Kjo është mënyra e duhur për vendosjen e buzëkuqit
E kuqja është një ngjyrë që bië shumë kollaj në sy dhe të gjithë dëshirojnë që ta vendosin ndonjëherë atë, qoftë në ndonjë mbrëmje speciale, qoftë për një darkë.

Mirëpo, jo të gjitha femrat dinë si ta vendosin dhe ndonjëherë dështojnë me vendosjen e tij. Këto janë hapat përmes të cilave mund ta aplikoni buzëkuqin në formën e duhur:

Përgatiti buzët e juaja para se të filloni

Përdorni laps për buzë

Mos vendosni shkëlqim mbi buzëkuq

Fshini ngadalë tejkalimet e buzëkuqeve

Balanconi grimin tuaj, e kuqja është ngjyrë e fortë, grimi i juaja duhet të jetë i lehtë

Vishuni me të kuqe.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
HOROSKOPI/ Planetët janë në anën tuaj, këtë shenjë e pret një surprizë e pabesueshme
Përmban shumë kolesterol, a duhet ngrënë oktapodi kur jeni shtatzanë?
Zhdukeni Instagramin njëherë e mirë, ju dëmton seriozisht shëndetin mendor
Këto janë këto fotografitë më të bukura të dasmave në botë (FOTO LAJM)
Nëse urinoni më shumë se normalisht, rrezikoheni seriozisht nga kjo sëmundje

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media