Home Lifestyle
Këshillat kryesore për evitimin e gripit kur ulen temperaturat
Vendosja e duarve nëpër sportelet marketeve apo nëpër dorëzat e autobusëve, janë hapat e parë që ju të prekeni nga gripi, sipas farmacistes Angela Chalmer.

Ajo është duke kërkuar nga persona të ndryshëm që të pastrojnë duart me kujdes pasi të kenë pastruar hundën si dhe të përdorin sasi të konsiderueshme të sapunit.

Gjithashtu rekomandohet xheli antiviral, në qoftë se nuk mund të gjeni ndonjë vend për të pastruar duart menjëherë.

Përveç kësaj, edhe sprej për hundët mund të ndihmoj në luftimin e viruseve në fazat e para të infeksionit. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
5 fruta që do ta bëjnë mëlçinë tuaj të duket si e re
Pse mbulesat e shtretërve në spital, janë me mikrobe edhe pas pastrimit
Këto shenja të menopauzës duhet t’i dini që në rini
HOROSKOPI/ Dielli dhe Mërkuri janë në favorin tuaj, priten mundësi të reja në dashuri
Mësoni arsyen pse stjuardesat i mbajnë duart mbrapa të lidhura

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media