Home Lifestyle
Shtoni uthull të bardhë kur lani rrobat në lavatriçe, rezultat fantastik
Lavatriçja është një elektroshtëpiake me vlerë shumë të madhe në shtëpi.

Por ama përdorimi i shpeshtë i saj shkakton edhe shkatërrim të shpejtë.

Myku dhe detergjentët mund të prishin funksionet normale të lavatriçes. Siç pastron rrobat edhe lavatriçja ka nevojë për t’u pastruar!

Një nga mënyrat më ekonomike dhe të efektshme për ta pastruar është ajo me uthull të bardhë.

Përveçse do largoj papastërtitë dhe aromat e këqija të lavatriçes, uthulla e bardhë do shërbej edhe si detergjent për të zbutur rrobat.

Mjafton të që të shtoni pak uthull të bardhë te vendi ku hidhni zbutësin e rrobave dhe të procedoni siç bëni zakonisht. Rrobat do të jenë më të pastra dhe lavatriçja nuk do të rrezikoj të dëmtohet. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
HOROSKOPI/ Shmangni diskutimet në çift dhe familje, këtë shenjë e pret një “stuhi”
Hëna e përgjakur po vjen, çfarë do të sjellë tek ne
Hajini me gjithë lëkurë, këto fruta nuk kanë pikë vlere nëse i qëroni
Shkaktojnë kancer, mos i mbani më kurrë faturat në xhep ose kuletë
Mos kini frikë, çfarë i ndodh trupit nëse lini cigaren

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media