Home Lifestyle
Mësoni në cilën periudhë të vitit flokët tuaj rriten më shpejt
Pranvera është periudha më e mirë për rritjen e flokëve tuaj. Sipas një studimi, për të pasur flokë më të dendur dhe të shëndetshëm, duhet që me ushqimet që konsumoni të merrni sa më shumë proteina, zink, hekur.

Një sallatë me spinaq e shoqëruar me peshk(sidomos me salmon) ose me pulë dy herë në javë do të bëj që të vini re menjëherë ndryshimin tek flokët tuaj. Por mesa duket ky studim bazohet dhe në shumë mite që i kemi dëgjuar herë pas here. Sipas këtyre miteve thuhet se të presësh flokët në pranverë do të ndikojë në rritjen dhe bukurinë e flokëve tuaj. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
Epoka bombastike e teknologjisë, si të kujdesemi për fëmijët?
Si të ushqehemi shëndetshëm në mëngjes
Pesë sekrete për larjen e rrobave në lavatriçe (FOTO LAJM)
Një mënyrë popullore për të larguar herpesin
Studimi i fundit jep përgjigje: Si ndikon kripa e tepërt në shëndetin e trurit

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media