Home Lifestyle
Kujdes, mësoni sa të rrezikuar jeni nga sëmundjet sipas grupit të gjakut
Nëse hani ushqime që nuk ju përshtaten sipas grupit të gjakut, me gjasë do të keni më shumë probleme shëndetësore.

Studimet ku ishin përfshirë rreth 1,3 milion njerëz kanë treguar se si rreziku për probleme kardiovaskulare te grupet e gjakut A, B ose AB, për 9 për qind janë më të larta se te ata me grupin e gjakut 0.

Mendohet se personat e rrezikuar kanë sasi më të madhe me proteina, që nxitin krijimin e trombociteve, që është një nga shkaktarët dhe faktorët kryesorë që shkakton sulmin në zemër dhe atë në tru.

Rreziku nga tromboza më shumë rritet pas moshës 45 vjeçe. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Keni kaluar ditë të keqe? Fotot që do t’ju shkrijnë së qeshuri
A shkakton deodoranti kancer të gjirit?
Nëse keni këto gjëra në banjon tuaj, duhet t’i hiqni menjëherë
Ngjyrat e flokëve në përshtatje me lëkurën
Pse kënaja duhet të zëvendësojë bojërat për flokët tuaj

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media