Home Lifestyle
Si të ulni fryrjen e qepallave me majdanoz
Me siguri të gjithë do të donit një ilaç të thjeshtë dhe efektiv për zgjidhjen e problemit të fryrjes së qepallave.

Dhe ne do ju tregojmë se nuk ka ilaç më të thjeshtë sesa majdanozi. Ja si ta realizoni atë:

Përbërësit:

• 3 degë majdanozi
• Gjysmë filxhani me ujë (125 ml)

Mjetet:

• 2 topa pambuku
• 1 filxhan

Përgatitja:

• Është e lehtë për t’u përgatitur. Gjëja e parë që duhet të bëni është të ngrohni pak ujë dhe më pas shtoni degët e majdanozit. E lini në vlim për 10 minuta dhe më pas e lini të pushojë për 15 minuta.
• Kur ky lëng të jetë i vakët, lyeni një top pambuku.
• Aplikojeni atë te sytë, në qarqet e errëta dhe mbi qepalla. Kur keni qepalla të fryra, zakonisht grumbullohen lëngje edhe nën sy. Për këtë arsye, topat e pambukut të lyera me këtë ilaç i lini në këtë zonë për 15 minuta.
• Kini kujdes që lëngu të mos futet në sy. Qëllimi i gjithë kësaj është për të trajtuar indet që i rrethojnë ata. Pra, mos harroni të mbyllni sytë tuaj dhe vendosni topa pambuku të pastër sipër tyre.
• Pas kësaj, i shpëlani me ujë të freskët. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Këto qytete në Europë, mund t’i vizitoni me shumë pak para
Duart i paskemi larë gjithë kohës gabim, ja si duhet
Kurrë mos hani vetëm, mund të sëmureni rëndë
Jo vetëm alkooli, edhe kjo ëmbëlsirë mund t’ju nxjerrë pozitiv në timon
Rrezikoni fëmijën, ky është gabimi më i madh që bëjnë nënat shtatzënë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media