Home Lifestyle
Përse shtatzënat adhurojnë ushqimin e thartë?
Shumica e femrave gjatë shtatzënisë nuk mund të rezistojnë kastravecët turshi.

Dhe derisa disa thonë se kjo është një stereotip, shkencëtarët kanë zbuluar që vërtet ekziston sqarimi logjik.

Ekspertët gjermanë konstatojnë që ushqimi i cili është tharbur në mënyrë natyrale ndikon pozitivisht në metabolizëm.

Siç theksojnë ata, është i pasur me vitaminën C, e cila gjendet në këtë artikull dhe i ndihmon trupit që ta absorbojë kalciumin dhe t’i stimulojë rritjen e kockave, gjë që është shumë me rëndësi gjatë shtatzënisë.

Nga ana tjetër, ata janë përkrahës të mendimit që dëshira e madhe për artikuj të caktuar mund të jetë mënyrë në të cilën trupi porosit që ushqimi është i mirë për personin.
Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
Shkencëtarët gjejnë një mënyrë të re për humbjen e peshës
Sekretet për të rinuar duart tuaja me 10 vjet (FOTO LAJM)
E pabesueshme, në këtë ndërtesë lulëzon një “park” më vete (FOTO LAJM)
Nuk do i besoni se janë të vërteta, rastet kur nëntoka ka krijuar mrekulli
E hidhni gjithmonë, kjo pjesë e kafes ka shumë vlera

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media