Home Lifestyle
3 truke magjike që parfumi të zgjasë nga mëngjesi deri në darkë
Trupi i gjithësecilit prej nesh ka një aromë karakterisitke dhe besohet se parfumi që ju përfaqëson më mirë është ai, molekulat e së cilës përputhen me atë të lëkurën suaj!

Kjo shpjegon dhe dëshirën tuaj për të përdorur një parfum, e nëse ende i ndërroni parfumet tregon që nuk e keni gjetur aromën tuaj. Gjithsesi kjo është gjysma e betejës, sepse pasi të jeni dashuruar me një aromë, do të donit që ajo të zgjaste në lëkurën tuaj përjetësisht.Kjo gjë është e pamundur, por Living do t’ju vijë në ndihmë duke ju treguar truket që parfumi të zgjasë më tepër.
Lyhuni me parfum në pikat e pulsit

Vajrat e parfumit intesifikohen kur temperatura është më e lartë. Për këtë arsye ju duhet të aplikoni parfumin në pikat e ngrohta si kërthizë, pjesa e prapme e gjurit, prapa veshit, kyçet e duarve dhe pjesa e brendshme e bërrylave.


Mos harroni të hidratoni lëkurën

"Parfumi zgjat më shumë kur lëkura hidratohet, prandaj e vendosni atë pasi të keni bërë dush , ose të keni aplikuar një krem pa aromë, ose të së njëjtës linjë të parfumit.

Flokë

Spërkatni pak parfum mbi krëhër e me të krihni flokët. Spërkatja direkt në flokë mund të thajë këto të fundit.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Kush ka Iphone nga 6s e lart, këtu do të mësoni trukun e dekadës
3 sëmundjet e rënda që shkakton ky fiksim i të rinjve
HOROSKOPI/ Jeni zënë prej muajsh, kjo e mërkurë ju sjell paqen në çift
Nëse mendoni se këto fruta-perime i keni larë siç duhet, po ju themi se jo
HOROSKOPI/ Në të martën e kësaj shenjë, priten tensione në çift

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media