Home Lifestyle
Njihuni me berberin më të moshuar në botë (FOTO LAJM)
Ai është berberi më i kërkuar në New York.
Bëhet fjalë për Anthony Mancinelli, 107-vjeçari që po surprizon shumë njerëz në të gjithë botën me moshën e tij dhe punën që akoma bën.

Anthony ka 95 vite eksperiencë, ndërsa siç deklaroi për mediat nuk ka ndërmend të ndalet.

Mancenelli u shpreh:

Unë kam lindur në Itali, afër Napolit. Kam nisur të punën si berber këtu në Amerikë kur isha vetëm 12 vjeç dhe që atëherë nuk më mungojnë asnjëherë klientët.

Ai ka një dyqan të quajtur “Fantastic Cuts”, i cili ndodhet 100 kilometra larg New York-ut. Në 2007 ai ka hyrë në librin e rekordeve "Guinness" si personi më i moshuar që e bën këtë punë.

I moshuari kurrë nuk ka konsumuar cigare, ndërsa shprehet se nuk zgjedh në atë çfarë ha. Sekreti i jetëgjatësisë së tij siç tregon ai ngelet vetëm tek Zoti.


Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Pak humor për këtë fundjavë, këto foto nuk kanë kuptim (FOTO LAJM)
Për një fytyrë të pastër dhe të hidratuar, hidhini sytë në kuzhinën tuaj
Mos kini frikë se humbni celularin, kjo është mënyra më e lehtë për ta gjetur
HOROSKOPI/ Mendohuni mirë para se të flisni, e shtuna do të jetë delikate
Si ndikon kripa e tepërt në shëndetin e trurit

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media