Home Lifestyle
Si vuan çdo shenjë e Horoskopit për dashurinë, fakte interesante nga yjet
Si vuajnë shenjat zodiakale për dashuri? Çfarë e lëndon secilin prej nesh kur bëhet fjalë për dashuri? Cila është thembra e Akilit?

Disa shenja duket se vuajnë më shumë se të tjerët në dashuri dhe motivet ndryshojnë nga shenja në shenjë, shkruan femrat. Sot ne do të përpiqemi t’ju shpjegojmë se çfarë po dëmton çdo shenjë zodiakale dhe se si shenjat zodiakale reagojnë ndaj iluzioneve.

Dashi/ Ata zakonisht e kanë të vështirë për të depërtuar në fillim. Kur të mund t’i fitosh, zbulon se ata janë me të vërtetë gjëja më e ngrohtë në botë.

Sapo të keni fituar besimin e një Dashi (që është diçka shumë e vështirë për t’u arritur), kurrë nuk do t’ju gënjejnë. Si reagon Dashi nëse e bën atë të vuajë: Ai ju jep shpirtin, por nëse përpiqeni ta mashtroni, ai do të reagojë shumë keq dhe nuk ka vend në botë ku mund të fshiheni. Ai do t’ju gjejë dhe do t’ju shkatërrojë.

Demi/ Zakonisht ata janë shumë të kujdesshëm në çdo rrethanë. Ndonjëherë ato duket se janë marrë nga një film romantik. Gjithçka është e përkryer me ta, por Demi ka një “defekt” të vogël që duhet të kuptoni dhe të pranoni: ai ka nevojë për konfirmim.

Si reagon demi, nëse e bën atë të vuajë: Nëse nuk e bëni atë të lumtur, ai do të vuajë shumë dhe do të merrni ankth të performancës.

Binjakët/ Në shumë raste, të metat ose traumat e vogla të së kaluarës mund të jenë një shqetësim i pakëndshëm në ndjenjat e këtyre njerëzve.

Në takimet në dhomën e gjumit, ata do të duan të japin më të mirën e tyre dhe t’i gëzojnë ato plotësisht, ndoshta për të fshehur komplekset që i prekin ato. Si reagojnë binjakët nëse ju i bëni ato të vuajnë: Për ata, dhimbja që i shkaktoni nuk do të tolerohet. Do të reagojnë duke mbyllur veten në guaskën e tyre.

Gaforrja/ Ata janë mjaft të ndershëm, nuk gënjejnë. Nëse ata dështojnë, ata do t’jua tregojnë. Në të njëjtën mënyrë ata preferojnë të dinë të vërtetën në çdo kohë, edhe nëse është një nga frikërat e tyre më të mëdha.

Gjëja që lëndon më shumë Gaforren është tradhëtia. Si reagon Gaforrja nëse e bën atë të vuajë: Nëse ndodh, ata do të fshijnë partnerin nga jeta e tyre, edhe nëse e duan.

Luani/ Ata janë njerëz të pasionuar dhe të fuqishëm, me shumë energji. Duan t’i tregojnë të gjithë botës se kush janë dhe kush është i dashuruar me ta.

Si reagon Luani nëse e bëjnë të vuajë: Një tradhti i bën ata të rrëzohen, por reagojnë shumë shpejt, duke u ngjitur dhe duke shëruar plagët e tyre.

Virgjëresha/ Kjo shenjë zgjedh partnerin me kujdes të madh përpara se të fillojë një marrëdhënie. Ata kanë frikë nga dashuria, por, në të njëjtën kohë, ata e duan atë si gjithë të tjerët.

Si reagon Virgjëresha nëse e bën atë të vuajë: Ata reagojnë mjaft keq dhe marrin hak.

Peshorja/ Peshorja mund të konsiderohet si shenja më e komplikuar e zodiakut: ajo bie thellë në dashuri.

Megjithatë, ata që lindin nën shenjën e Peshores duhet të ndihen të lirë dhe të jenë në gjendje të bëjnë ç’të duan, pa pasur nevojë të japin shumë shpjegime. Si reagon Peshorja nëse e bën atë të vuajë: ata reagojnë duke ikur.

Akrepi/ Drama është e zakonshme në ato që lindin nën këtë simbol zodiaku, ata duan shumë seriozisht dhe ndonjëherë mund të trondisin partnerët e tyre.

Si reagon Akrepi nëse e bën atë të vuajë: Nëse i kërkoni pak kohë ata do të reagojnë shumë keq. Sepse ata do të largohen!

Shigjetari/ Ata i konsiderojnë çështjet romantike si një projekt në të cilin të dy anëtarët duhet të kontribuojnë me diçka. Ata priren të jenë shumë të saktë.

Ata kanë frikë se refuzohen dhe kanë frikë se tjetri mund të mos i dojë më. Si reagon Shigjetari nëse e bën atë të vuajë: Nëse ata janë të zhgënjyer në dashuri ata do të largohen dhe do të të heqin nga mendja e tyre.

Bricjapi/ Ata janë një nga shenjat më miqësore. Miqtë e tyre të ngushtë luajnë një rol mbizotërues në jetën e tyre, bëjnë gjithçka për ta dhe janë gjithmonë në dispozicion, duan t’i dëgjojnë dhe t’i mbështesin në çdo situatë.

Si reagon Bricjapi nëse e bën atë të vuajë: nëse ata zbulojnë se janë të mashtruar, ata vuajnë shumë, por e bëjnë këtë në heshtje.

Ujori/ Ata nuk duket se kanë probleme derisa të filloni të flisni për marrëdhëniet tuaja të kaluara.

Ujori urren të dijë se dikush tjetër ka qenë në vendin e tyre dhe janë të frikësuar nga konfrontimi i mundshëm. Si reagon Ujori nëse e bën atë të vuajë: Ata janë të këqij në qoftë se nuk i cilësoni si të veçantë.

Peshqit/ Të afërmit janë të rëndësishëm për ta, veçanërisht prindërit, vëllezërit ose motrat e tyre.

Ata do t’ju testojnë: juve do t’ju duhet të kënaqni nënën dhe nëse kjo nuk ndodh, ndoshta, marrëdhënia juaj është e destinuar të përfundojë. Ata janë të këqij nëse partneri i tyre nuk pranohet nga familja. Si reagojnë Peshqit në qoftë se ju i bëni ata të vuajnë: ata largohen nga partneri që nuk i plotëson pritshmëritë e tyre.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Njerëzit që harrojnë shpesh janë më inteligjentë sesa ata me memorie të fortë
Kjo lloj mandarine e lufton gripin më mirë se antibiotikët
Mënyra më e mirë për të humbur peshë pa qenë kurrë të uritur
E keni ditur më parë, çfarë çifti jeni ju?
Kjo erëz bën mrekulli, si ju mbron nga kanceri

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media