Home Lifestyle
Mbajini këmbët mbështetur në mur për pak minuta dhe shikoni ndryshimin e madh
Me siguri tashmë keni dëgjuar se joga mund t’i ndihmojë shëndetit të organizmit.

Disa ushtrime janë shumë më të lehta se sa ju duken, mirëpo edhe ato më të thjeshtat siç janë thjesht ngritja e këmbëve mbështetur për mur mund shumëçka të ndryshojë në trup – në të mire.

Nëse çdo ditë praktikoni që pak t’i ngrini këmbët mbështetur për mur do të vëreni njërin ndër këto ndryshime.

Qarkullimi i mirë i gjakut dhe zvogëlim inflamacioni

Qarkullim i gjakut do t’ju shtohet madje edhe do të ndikojë në qarkullimin e përgjithshëm të gjakut në trup.

Ky ushtrim i cili do t’ju qetësojë nyjat dhe do të zvogëlojë shtypjen do të bëjë që në nyja të keni më pak inflamacion dhe do t’i pengoni inflamacionet në të ardhmen. Do të ndieni lehtësim të vështirësive të cilat mbase i keni vërejtur pas lindjes transmeton Telegrafi.

Qetësimi dhe ulja e stresit

Në këtë mënyrë muskujt do t’ju qetësohen dhe do të zvogëlohet ndjenja e dhembjes.

I gjithë trupi do t’ju jetë i relaksuar, por do të ndikojë edhe në rregullimin e hormoneve në trup. Do të liroheni nga tensionet e grumbulluara në muskuj dhe do të flini gjumë më mirë

Relaksoni muskujt e këmbëve dhe zvogëloni dhembjen në pjesën e poshtme të shpinës

Muskujt e këmbëve shpesh janë nën ngarkesën më të madhe nga të gjithë muskujt e trupit. Kështu do të qetësoni muskujt dhe do të zvogëloni dhembjen në pjesën e poshtme të shpinës.

Këtë ushtrim nuk bën ta praktikoni nëse keni ndonjë problem me qafën. Më mirë është që para se të filloni, të këshilloheni me mjekun. Për t’i parë rezultatet duhet patjetër të jeni konsekuentë
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
HOROSKOPI/ Kush ka harruar dashurinë prej punës, këtë ditë do të pendohet
E tmerrshme, si po hamë plastikë çdo ditë me duart tona
Sherr dhe keqkuptime, 8 kombinimet më të këqija të horoskopit
Që nga kjo ditë, zhdukini tasat plastikë nga frigoriferi juaj
Si t’ja bëni kur avokadoja është ngurtësuar

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media