Home Lifestyle
Receta që iu bën të lini duhanin për disa javë
Një studim i ri i kryer nga dega e Fakultetit të Mjekësisë së Universitetit të Srinakharinwirot në Tajlandë arriti në përfundimin se përdorimi i limonit të athët është mjaft efektiv në lënien e duhanit.

Sipas hulumtuesve, nëse duhanpirësit që duan ta lënë duhanin, ata duhet të marrin limon të athët në vend të çamçakëzëve.

Lime është një alternativë jo-toksike e cila jo vetëm ka efektin e çamçakëzit të nikotinës në organizëm.

Testi rezultoi nga pjesëmarrësit e studimit se lime i freskët mund të përdoret në mënyrë efektive si një metodë alternative për ndërprerjen e duhanit.

Më poshtë do të lexoni recetën se si duhet konsumuar limonin e athët.

Përbërësit:

1 limon i athët

1 limon

1 lugë çaji sheqer

1 filxhan me ujë

Përgatitja:

Shtrydhni lëngun e limonit të athët dhe limonit dhe shtojini në një filxhan të mbushur me ujë. Hidhni një lugë sheqer dhe përziejeni deri sa të krijoni një lëng homogjen.

Konsumojeni në baza ditore pas çdo vakti ushqimore dhe do të shihni se dëshira për cigare do t’iu reduktohet ndjeshëm.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Tre metoda natyrale si të ulni tensionin
14 fustanet me lule më të bukur për këtë vjeshtë (FOTO LAJM)
Instagram do të bllokojë përmbajtjet që promovojnë dieta, për përdoruesit nën 18 vjeç
Puna dhe dashuria, çfarë ka rezervuar fati për sot
Horoskopi 22 shtator 2019

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media