Home Lifestyle
Si të largoni qimet e fytyrës për 15 minuta, me vetëm 3 përbërës
Qimet e fytyrës shpeshherë tek gjinia femërore mund të jenë irrituese, andaj këto të fundit tentojnë të gjejnë metoda të ndryshme për t’i hequr ato.

Ka mënyra të ndryshme se si të shpëtoni nga qimet e trupit, përfshirë metoda natyrale dhe trajtime të ndryshme mjekësore.

Megjithatë, metodat natyrale shpeshherë janë më pak të kushtueshme, që mund t’i përballojë çdokush.

Andaj, për ju ne sot kemi metodën me tre përbërës natyral, të cilët mund t’i gjeni në kuzhinë.

Përbërësit:

– 2 lugë çaji mjaltë

– 1 lugë çaji pastë bollguri

– 2 lugë çaji lëng limoni

Përgatitja:

– Përzieni të gjithë përbërësit dhe aplikojeni në zonën ku doni të hiqni qimet;

– Lejeni përzierjen për 15 minuta;

– Pas kësaj, lajeni fytyrën me ujë të ngrohtë;

– Më pas, aplikoni kremin e fytyrës;

Përsëriteni këtë proces 2-3 herë në javë dhe, pas një muaji, qimet do të largohen përgjithmonë.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Tre metoda natyrale si të ulni tensionin
14 fustanet me lule më të bukur për këtë vjeshtë (FOTO LAJM)
Instagram do të bllokojë përmbajtjet që promovojnë dieta, për përdoruesit nën 18 vjeç
Puna dhe dashuria, çfarë ka rezervuar fati për sot
Horoskopi 22 shtator 2019

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media