Home Lifestyle
ǒkuptim kanë 12 shtëpitë e astrologjisë
Nëse keni qenë të paqartë teksa kur lexonit horoskopin mujor të Susan Miller në Anabel jeni ndeshur me termat si “shtëpia juaj e katërt e parave” apo “shtëpia e parë e dashurisë” , jeni në artikullin e duhur. Në astrologji, ka 12 shtëpi dhe secila përfaqëson çështje të rëndësishme si paratë, shëndeti, marrëdhëniet me njerëzit etj. Mendojini ato si një hartë në qiell, ku planetët lëvizin sa në një banesë.


Shembull: Nëse Jupiteri – planeti i fatit – shkon në shtëpinë tuaj të dytë, që rregullon çështjet financiare, atëherë ka të ngjarë që t’i keni punët mirë me paratë.

Ja ç’kuptim kanë 12 shtëpitë:

Shtëpia e parë – rregullon mënyrën si i paraqiteni botës.

Shtëpia e dytë – paratë dhe marrëdhënia e përgjithshme me gjërat e tjera.

Shtëpia e tretë – qëndrimet tuaja, intelekti dhe komunikimi.

Shtëpia e katërt – shtëpia dhe familja.

Shtëpia e pestë – dashuria, kreativiteti, pjelloria, seksi, takimet, romanca dhe argëtimi.

Shtëpia e gjashtë – veprimet e përditshme.

Shtëpia e shtatë – marrëdhëniet me të tjerët (miqtë, armiqtë, partnerët në biznes etj)

Shtëpia e tetë – trashëgimia, taksat, arritjet.

Shtëpia e nëntë – etika, vizioni, pikëpamja juaj për botën, udhëtimet.

Shtëpia e dhjetë – qëllimet, arritjet dhe karriera.

Shtëpia e e njëmbëdhjetë – lidhjet socio-emocionale (bamirësi për shembull).

Shtëpia e dymbëdhjetë – shëndeti mendor dhe shpirtëror, përvojat.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Tre metoda natyrale si të ulni tensionin
14 fustanet me lule më të bukur për këtë vjeshtë (FOTO LAJM)
Instagram do të bllokojë përmbajtjet që promovojnë dieta, për përdoruesit nën 18 vjeç
Puna dhe dashuria, çfarë ka rezervuar fati për sot
Horoskopi 22 shtator 2019

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media