Home Lifestyle
6 kuriozitete që nuk i keni dëgjuar ndonjëherë rreth marrëdhënies seksuale
Marrëdhënia intime është diçka personale që ndodh mes dy njerëzve dhe si e tillë ajo përjetohet në maksimum, kur ka ndjenjë mes partnerëve ose edhe kur është diçka kalimtare.Si e tillë, edhe pse njerëzit vijojnë të kenë seks me njëri-tjetrin, ka ende shumë gjëra që kuriozojnë në këtë çështje. Këtu janë shtatë kuriozitetet që nuk i kishim dëgjuar ndonjëherë për seksin dhe është koha që t’i mësoni edhe ju.

1-Pirja e duhanit është e dëmshme për shëndetin, por edhe për seksin, veçanërisht tek burrat. Ndalimi i pirjes së duhanit, e bën më të mirë ereksionin dhe e zgjat më shumë.

2-Gjatë marrëdhënieve, organet gjenitale, gjinjtë dhe hundët fryhen për shkak të presionit të lartë të gjakut. Si rezultat, flegrat e hundës zmadhohen dhe në këtë rast futet shumë ajër dhe ju mund të ftoheni.

3-Sperma është një agjent i shkëlqyer kundër plakjes dhe fantastik për lëkurën e fytyrës.

4– Me moshën, penisi bëhet më i vogël.

5– Vetëm 25% e grave arrijnë të kenë një orgazmë me një penetrim të vetëm, të tjerët kanë nevojë për stimulim klitoral.

6-Sipas një studimi të kohëve të fundit, gratë e arsimuara kanë më shumë gjasa të kenë seks anal se sa ato më pak të arsimuara.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Puna dhe dashuria, çfarë ka rezervuar fati për sot
Horoskopi 22 shtator 2019
Njëri qesh e tjetri qan, si i zë alkooli 12 shenjat e horoskopit
Humbisni 80 fije çdo ditë, 10 fakte të padëgjuara më parë për flokët
Horoskopi i të shtunës, shenjat që do të kenë shqetësime të mëdha

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media