Home Lifestyle
Shihni me kujdes gjuhën tuaj për të kuptuar a jeni të shëndetshëm
Zbulojmë tri gjëra, që do t’ju ndihmojnë për të ditur nëse jeni të shëndetshëm.

Flokët e fortë dhe të bukur

Flokët na tregojnë shumë shpejt nëse gjithçka është në rregull me trupin tonë.

Nëse na mungon disa vitamina, ato thyhen shpejt dhe janë pa shkëlqim. Nëse ju bien flokët ose keni ndjenjën se është "e fortë", kjo mund të nënkuptojë që jeni të sëmurë ose, për shembull, vuani nga mungesa e disa vitaminave.

Thonjtë e fuqishëm

Një tregues tjetër i shëndetit tuaj janë thonjtë. Te njerëzit e shëndetshëm, thonjtë duhet të jenë të fortë. Nëse shfaqen njollat e bardha, kjo mund të nënkuptojë se ju mungojnë disa vitamina. Megjithatë, përveç problemeve trupore, përmes thonjve mund të dihet nëse keni edhe probleme mendore. Nëse kafshoni thonjtë, mund të jeni nën stres.

Gjuha

Gjuha është një organ i rëndësishëm kur bëhet një diagnozë. Në varësi të ngjyrës dhe përmbajtjes, mjekët mund të bëjnë disa përfundime. Te njerëzit e shëndetshëm gjuha duhet të jetë rozë.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Rrudha të vogla rreth syve? Produktet shtëpiake që mund të bëjnë "magji"
Këshilla me vlerë që do t'ju shpëtojnë nga gripi
Gjera të cilat mund t'i shihni më mirë nëse picëroni sytë (FOTO LAJM)
Si e harxhon kohën kot secila prej shenjave të horoskopit
Kush vuan nga depresioni, mos t'a ndajë këtë erëz nga tavolina

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media