Home Lifestyle
Sa mund të jetojë një njeri pa u ushqyer? Përgjigja do t’ju trondisë
Të gjithë e kemi pyetur veten të paktën një herë të vetme, se sa mund të jetojmë pa konsumuar bukë dhe ujë.

Përgjigjen e kësaj pyetje e ka dhënë eksperti Richard Lee Fulgham.

Ai është shprehur kështu:

Këtë përgjigje e di sepse kam studiuar urinë.

Një njeri i shëndetshëm mund të jetojë përafërsisht 45 deri në 65 ditë pa ushqim.

Ju mund të jetoni pa ndonjë simptomë të madhe për rreth 30 deri 35 ditë, por pas kësaj periudhe me siguri filloni të keni diarre, probleme me lëkurën dhe, normalisht, humbje të madhe të peshës.

Më pas Fulgham ka shpjeguar se pas ditës së 35 trupi fillon “të hajë vetveten”, duke filluar nga dhjami e deri te indet muskulore.

Më tej mjeku ka thënë:

Në javën e gjashtë apo të nëntë organet e trupit ndalojnë së funksionuari, kjo varet nga metabolizmi i trupi, por mund të them se organi i parë që ndalon së funksionuari është zemra.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Kujdes! Bërja e një tatuazhit është rrezik shëndetësor
Nëse hani shumë mandarina mund të përfundoni te mjeku!
Shoqe të ngushta në fëmijëri, azili i bashkon sërish pas shumë vitesh
Kujdes me mandarinat! Nëse hani shumë mund të përfundoni te mjeku
Flet nutricionistja: Ushqimet që duhet të hani për të kaluar traumën e tërmetit

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media