Home Lifestyle
Nëse keni sy të skuqur këto ditë duhet të shqetësoheni
Chelsey Earnest, një infermiere në Qendrën e Kujdesit të Jetës në Uashington, pretendon se sytë e kuq janë shenja ‘e vetme më e rëndësishme’ që pacientët kanë COVID-19.

Nga një ethe tek një kollë e thatë, koronavirusi dihet se vjen me një sërë efektesh anësore të këqija. Tani, një infermiere ka paralajmëruar për një shenjë tjetër të tregimit se jeni infektuar, sy të kuq, raporton “Mirror”.

Paralajmërimi i zonjës Earnest vjen menjëherë pasi ekspertët zbuluan se syri rozë, ose konjunktiviti, zhvillohet në rreth 1-3% të njerëzve me koronavirus.

Akademia Amerikane e Ophthalmology shpjegoi: “Nëse shihni dikë me sy rozë, mos u frikësoni. Nuk do të thotë që personi është i infektuar me koronavirus”.

“Por zyrtarët shëndetësorë besojnë se syri viral rozë, ose konjunktiviti, zhvillohet në rreth 1% deri në 3% të njerëzve me koronavirus”.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Çfarë thonë ekspertët e shëndetit për maskat e fytyrës?
Masat që uhet të merrni nëse humbisni vendin e punës
Del varsja koronavirus: Mban larg sëmundjen dhe vampirët (FOTO LAJM)
Tani që rrini në shtëpi, sa kalori humbisni për çdo punë shtëpie (FOTO LAJM)
Publikohet zyrtarisht sezoni i katërt i "La Casa de Papel"

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media