Home Lifestyle
''Mos përdorni kondicionerin", mjeku i njohur flet për rrezikun e përhapjes së koronavirusit
Përvecc këshillës dhe në po të njëjtën kohë urdhrit "qëndro në shtëpi", këto kohë kemi dëgjuar plot të tilla me ëllim parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Doktori Roland Xhaxho këshillon shqiptarët që të mos ta përdorin kondicionerin, pasi rritet mundësia e infektimit.

“Ka studime që virusi qëndron 3 orë në ajër. Si dhe ai mund të qëndrojë në objekte. Në shtëpi është e ndaluar të përdoret kondicioneri.

Mund ta ketë një person virusin dhe me anë të kondicionerit mund të infektohen të tjerët”, tha doktori i njohur në emisionin “Open”.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Kollë dhe ethe, ISHP tregon 6 hapat që duhen ndjekur në shtëpi
Horoskopi për ditën e sotme, çfarë kanë rezervuar yjet për secilën shenjë
"Ata që vrapojnë në rrugë janë transmetuesit më të rrezikëshmit e koronavirusit"
Si t'i bëni ushqimet të rezistojnë më gjatë
Vetë-izolimi: Këshillat e marinarit që qëndroi për 286 ditë nën ujë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media