Home Lifestyle
Shpjegimi i psikologut: Martesat e vona janë më të lumtura se të hershmet (FOTO LAJM)
Së pari, të duash do të thotë të japësh!

Një person i pavarur nuk kërkon frymëzim tek partneri dhe nuk përpiqet të përmbushë boshllëkun e shpirtit me ta. Çdo gjë është e ndërsjellë: ata përpiqen të bashkëndajnë atë që kanë.
“Fëminorët” përpiqen të jenë të dashur por nuk bëjnë shumë përpjekje për ta shprehur dashurinë me fakte. Në librin e tij The Road Less Traveled, psikologu Morgan Peck e quan një varësi kaq të dhimbshme “një formë të antidashurisë”.

Mos u habitni nëse një partner që gjithmonë merr atë që do, ju lë vetëm kur përballeni me problemet.
Gjithkush e kërkon dashurinë, por për fat të keq jo të gjitha marrëdhëniet përfundojnë me fund të lumtur.

Kjo ndodh sepse presioni i stereotipeve shoqërore mund të bëhet më i fortë se dëshirat reale dhe njerëzit nxitojnë të martohen jo për të krijuar një familje, por për shkak të ndjenjave të rrufeshme dhe frikës se mos ngelen vetëm.

Bëni një vlerësim objektiv nëse jeni gati për të ndërtuar një marrëdhënie të fortë.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Ilaçi natyral që ju shpëton nga barku i fryrë
Të gjitha gjërat që vazhdon t'i bësh gabim dhe sot (FOTO LAJM)
Vetitë kuruese të çajit me bishtat e qershive, sëmundjet që sheron
Këto janë arsyet që fshihen pas tradhëtisë së shenjave të horoskopit
Atletet e kësaj vere që mund t'i vishni me cfarë të doni (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media