Home Lifestyle
Kafja më e famshme në rrjet, si ta bëni shumë thjeshtë në shtëpi (VIDEO)
Në rrjete sociale, kafeja Dalgona është e preferuara e momentit. Përpos faktit që nuk kërkon shumë përbërës dhe përgatitet shpejt, kjo lloj kafeje është edhe një aktivitet argëtues në vetvete.

Kafeja Dalgona e ka origjinën nga Koreja e Jugut. Për përgatitjen e saj nevojiten vetëm tre përbërës: kafe e bluar, sheqer dhe qumësht/ujë.

Dalgona u popullarizua në mes të marsit, fillimisht në SHBA dhe më pas u përhap kudo. Teksa njerëzit qëndrojnë në shtëpi dhe përgatisin vetë kafenë, zgjodhën edhe të eksperimentojnë pak.

Për përgatitjen e Dalgona-s duhet që fillimisht të bëni bashkë sheqerin dhe kafenë. Shtoni 1-2 lugë çaji me ujë.

Më pas, me atë të një luge ose mikseri, përzieni përbërësit derisa të krijohet një masë si shkumë.

Shkumën e hidhni sipër qumështit. Mund të shtoni edhe akull. Kaq e thjeshtë.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Një puthje në ballë është më e mirë se sa miliona puthje në buzë
Nga lëngu te bishtat, vlerat kuruese dhe ushqyese të qershisë që nuk dini
E pabesueshme, si realizohen superfotot që bëjnë namin në rrjet (FOTO LAJM)
Sekreti i dobësimit të shpejt në verë
Për tu dukur të veshur shtrejnt, këtë verë vishni këto ngjyra (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media