Home Lifestyle
Ata që vuajnë nga kjo sëmundje nuk duhet të mbajnë maska
Ndërsa maskat janë një nga aksesorët që qytetarët duhet të mbajnë për sigurinë e tyre, një kategori prej tyre duhet t’i shmangi.

Njerëzit që vuajnë nga astma ose nga probleme të tjera të mushkërive nuk duhet të mbajnë maskë, pasi vështirësojnë frymëmarrjen.

Paralajmërimi bëhet nga ekspertët britanikë që thonë: “Për disa njerëz me astmë të mbajturit një maskë mund të mos jetë e lehtë. Mund të bëjë që të ndjenë vështirësi në frymëmarrje. Nëse ndjeni vështirësi në frymëmarrje, mos e mbani maskën”.

Në vendin tonë mbajtja e një maske është e detyrueshme vetëm në qendrat tregtare apo në dyqane.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Një puthje në ballë është më e mirë se sa miliona puthje në buzë
Nga lëngu te bishtat, vlerat kuruese dhe ushqyese të qershisë që nuk dini
E pabesueshme, si realizohen superfotot që bëjnë namin në rrjet (FOTO LAJM)
Sekreti i dobësimit të shpejt në verë
Për tu dukur të veshur shtrejnt, këtë verë vishni këto ngjyra (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media