Home Lifestyle
Vini re! Ushqimet që duhet të hani kur ju dhemb koka
Dhimbjet e kokës janë të bezdisshme dhe shkaktojnë probleme nëse janë të shpeshta.

Më poshtë iu sjellim disa ushqime që ndihmojnë në largimin e dhimbjes së kokës:

Çokolata e zezë- përmban sasi të lartë magnezi, që ndikon në relaksimin e trurit dhe përmirëson gjumin.

Karota dhe patatet- përmbajnë beta karotinë dhe lëndë të tjera ushqyese.

Uji- shumë njerëz nuk pinë mjaftueshëm ujë, dehidratimi është një nga arsyet kryesore të dhimbjes së kokës. Po ashtu duhet të përfshini portokallin, perimet e gjelbra dhe orizin.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Një puthje në ballë është më e mirë se sa miliona puthje në buzë
Nga lëngu te bishtat, vlerat kuruese dhe ushqyese të qershisë që nuk dini
E pabesueshme, si realizohen superfotot që bëjnë namin në rrjet (FOTO LAJM)
Sekreti i dobësimit të shpejt në verë
Për tu dukur të veshur shtrejnt, këtë verë vishni këto ngjyra (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media