Home Lifestyle
Ilaçi natyral që ju shpëton nga barku i fryrë
Barku i fryrë është një shqetësim i vërtetë për shumë njerëz, për shkak të grumbullimit të mbetjeve, por edhe infeksioneve të ndryshme.

Mjekësia natyrale ofron një sërë variantesh për pastrim dhe shfryrjen e tij, të cilat janë efikase.

Më poshtë sjellim një pije speciale, të cilën mund ta përgatisni në shtëpi dhe që është po aq efikase në pastrim.

Gjithë çfarë ju duhet është një ananas, një kastravec, një mollë, një limon, një lugë xhel aloe vera dhe dy gota ujë.


Si ta përgatisni? Qëroni ananasin dhe mollën dhe pritini në copa. Qëroni portokallin dhe kastravecin priteni në copa pa e qëruar.

Për të përftuar xhelin e aloe verës, qëroni gjethen dhe me ndihmën e një luge merrni xhelin. Të gjithë përbërësit hidhini në frulator dhe shtoni dy gota ujë. Përziejini mirë. Pas kësaj shtoni lëngun e një kokrre limoni. Pini tre gota nga kjo masë për tre ditë dhe rezultati do të jetë perfekt.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Fike telefonin dhe kushtoji kohë vetes, këshilla të arta për të balancuar angazhimet tuaja
Disa këshilla se si të mos e ndieni vapën gjatë natës
Nga dashuria te puna, si do të jetë kjo javë për 12 shenjat e horoskopit
11 shenja që ju ndihmojnë të njihni shpirtin tuaj binjak
Rrezikoni seriozisht, çfarë ndodh me trupin tuaj nëse jeni adhurues i të kripurave

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media