Home Lifestyle
Keni provuar kikirikë të zier?
Përbërësit:

1 kg kikirikë të papërpunuar "jeshil" (jo ngjyra jeshile, por kikirikë të freskët të papërpunuar që quhen kikirikë të gjelbër)
1/4 filxhan kripë
4 gota ujë

Përgatitja:

1.Shpëlajini tërësisht kikirikët e papërpunuar në ujë

2.Vendosni ujë, kripë, erëza dhe kikirikët në një enë të madhe dhe lërini të ziejnë.

3.Mbuloni dhe zvogëloni nxehtësinë aq sa të mbajë një vlim të ulët.

4.Lërini të zihen për 2 – 3 orë derisa kikirikët të arrijnë nivelin e dëshiruar të butësisë.

5.Kullojini dhe mund t’i konsumoni brenda dy ditësh./neps.al
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Sa kohë duhet të mbani vajin e kokosit në flokët tuaj që të funksionojë?
Sot kemi më shumë nevojë për vitaminë C, lëngjet që duhen konsumuar
Si të grini qepët pa derdhur asnjë pikë loti
4 gjërat e çuditshme që ndodhin në trupin e një vajze
6 gjëra që duart ju tregojnë për shëndetin (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media