Home Shëndetësi
1 vit pa antidjersë? Ja çfarë ndodh me trupin tuaj
Elyse Brautigam, një 22 – vjeçare mjaft e njohur në YouTube thotë se nuk përdor antidjersë prej më shumë se një viti dhe këmbëngul që nuk mban erë të keqe.

Në videon e fundit të publikuar prej saj, ajo shpjegon se hoqi dorë nga përdorimi i deodorantit pasi kishte frikë se mund të shkaktonte kancer në gjoks.

Ajo nuk përdor asnjë lloj antidjerse që prej Tetorit 2015 dhe e shpjegon faktin që nuk mban erë me llojin e dietës ushqimore që ajo mban. 22 – vjeçarja është vegane, që do të thotë që nuk konsumon asnjë produkt shtazor.

Elyse shprehet se qëkur ndërroi dietë hormone e saj kanë gjetur ekuilibrin. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Këto janë shenjat e para të kancerit që shumë i injorojnë
Efektet negative të pirjes pa kriter të paracetamolit
Ky është antibiotiku më i fuqishëm në botë që i bën ballë dhe infeksionit më të tmerrshëm
Edhe djathi rrezikon të sëmurët me diabet, mjeku tregon arsyen
Metoda si të shpëtojmë nga mushkonjat

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media