Home Shëndetësi
Ja cila dietë funksionon për ju sipas ADN-së
Pavarësisht nga udhëzimet dietale, fushatat e ndërgjegjësimit publik dhe përpjekjet e vërteta të njerëzve për të humbur peshë, epidemia e obezitetit duket se po shkon askund dhe përpjekjet për të humbur peshë po bëhen shumë të vështira.


Eskpertët nutricionist duket se kanë një shpjegim për këtë.

Dietat e ndryshme mund të jenë të përshtatshme për njerëz të ndryshëm, bazuar në predispozicionin e tyre gjenetik, vë në pah një studim i ri.

Nëse një dietë do të funksionojë ose jo, mund të “shkruhet” në gjenet tona.

Udhëzimet dietike janë ndërtuar mbi premisën e rreme që një dietë i përshtatet të gjithëve mirëpo kjo nuk është e vërtetë.

Mënyra se si një dietë e caktuar funksionon, varet nga organizmi i njeriut dhe dieta të ndryshme duhet aplikuar varësisht prej nevojave dhe personit. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Këto janë shenjat e para të kancerit që shumë i injorojnë
Efektet negative të pirjes pa kriter të paracetamolit
Ky është antibiotiku më i fuqishëm në botë që i bën ballë dhe infeksionit më të tmerrshëm
Edhe djathi rrezikon të sëmurët me diabet, mjeku tregon arsyen
Metoda si të shpëtojmë nga mushkonjat

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media