Home Shëndetësi
Pihet vetëm para gjumit: Lëngu i cili shkrin gjithë atë që i keni ngrënë gjatë ditës!
Ndihmësi më i mirë për humbje të peshës trupore që do ta gjeni ndonjëherë. Ëndërr e çdo femre është të ketë trup të përsosur, pa hequr dorë nga shumica e ëmbëlsirave të preferuara të ëmbla dhe të njelmëta

Natyrisht, ky është mision goxha i pamundshëm, pos te fatlumet e rralla të cilave metabolizmi u punon me shpejtësi të dritës

Një zgjidhje e përhershme është ushqimi i shëndetshëm dhe ushtrimet e rregullta, por ekziston edhe një “ndihmës” i cili mund t’jua lehtësojë procesin e dobësimit.

Fjala është për recetën nga përbërësit plotësisht natyralë dhe të fuqishëm, të cilët do t’ju ndihmojnë që atë që keni ngrënë gjatë ditës të mos “ngjitet” në formë shtresash yndyrore.

Përbërësit:
– 2 lugë majdanoz të grirë,– Një filxhan i madh ujë,– Pak kanellë,– Pak uthull molle,– Një lugë mjaltë,– Një lugë xhenxhefil,– Lëng të kulluar të një limoni

Përgatitja:
1. Vlojeni ujin, shtoni majdanozin dhe lëreni të ftohet.
2. Kullojini dhe shtoni edhe përbërësit e tjerë.
3. Pini këtë pije çdo natë një orë para se të flini gjumë, gjatë dy javëve. Nëse dëshironi të vazhdoni, bëni pauzë së paku 3 ditë, pastaj përsëriteni.


Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Keni një nishan të kuq? Mos e prekni kurrë me dorë
Ky veprim shkakton kancer të lëkurës, shmangeni kategorikisht
Nëse doni të mbani larg kancerin e gjirit, kujdes nga këto ushqime
Shihni me kujdes thonjtë tuaj për të kuptuar a jeni të shëndetshëm
A jeni gati? Robotët do të zëvendësojnë edhe mjekët

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media