Home Shëndetësi
Ushqimet që ndihmojnë në uljen e tensionit të gjakut
Tensioni i lartë i gjakut, i njohur si vrasës i qetë, po godet gjithnjë e më shumë popullsinë e re.

Ai mund të shkaktojë sëmundje zemre, probleme me veshka dhe pengesa tjera shëndetësore.

Nëse vuani nga kjo gjendje, problemi nuk mund të injorohet.

Një ndihmë e vogël rreth kësaj gjendjeje mund të jenë edhe ushqimet që duhet konsumuar.

Këto janë disa nga ushqimet që ndikojnë në uljen e tensionit të lartë të gjakut.

Boronicat

Jogurti

Çokollata e zezë

Bananet

Lëngu i panxharit.
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Sekreti për të qenë në formë edhe kur plakeni!
Nëse dëshironi të flini më mirë, atëherë shmangni këto zakone
Këmbët ju vijnë aromë të keqe? Ja si t'a eliminoni!
Përfitimet shëndetësore nga buka e misrit
Kjo është vitamina e cila forcon shëndetin kardiovaskular

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media