Home Shëndetësi
Përballoni më lehtë stresin gjatë ditës duke bërë këto veprimme
Shumica e njerëzve vuajnë nga stresi dhe shpesh gjatë ditës kalojnë situata që i acarojnë. Disa prej tyre inatosen edhe prej trafikut të rënduar, motit, çështjet në shtëpi apo edhe në punë.

Ekspozimi i vazhdueshëm ndaj stresit është i dëmshëm kur është fjala për shëndetin tuaj kështu që është e rëndësishme ta largoni atë sa më shpejt.

Për ta bërë këtë, ekzistojnë disa ushtrime dhe teknika të dobishme.

Bëni masazhe për të lehtësuar qafën tuaj, bëni Yoga për stres dhe lehtësim ankthi, mesazhoni kokën, sytë dhe duart, bëni jetë të shëndetshme.

Në raste serioze të stresit dhe ankthit, kërkoni ndihmë profesionale ose merrni ilaçe.
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Një vaj nga gjethet e ullirit mund të jetë zëvendësuesi perfekt i antibiotikëve
Autizmi, shqetësimi kryesor sot për sot !
Sekreti brenda 30 minutave për gjumë më të mirë
Ushqimet verore që ulin tensionin e lartë në gjak
Gjendet pika e dobët e tumoreve

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media