Home Shëndetësi
Mos përdorni peshqir kur lani fytyrën
Janë të shumta gabimet që bëhen në përditshmërinë tonë, teksa kujdesemi për fytyrën.

Por sipas dermatologëve një ndër gabimet më trashanike është përdorimi i peshqirit për të tharë fytyrën. Fillimisht,peshqiri për fytyrën nuk duhet të jetë i njëjtë me atë të trupit. Dermatologët shprehen se përdorimi i peshqirit, mund të përhapë baktere në lëkurën e sapo pastruar, duke shkaktuar puçrra në fytyrë.

Ndërkohë që, fytyra e lagur vepron si sfungjer dhe do të përthithë më shpejt të gjitha produktet që do të vendosni pas dushit. Ndaj lajeni fytyrën me ujë të rrjedhshëm, e lejoni që të marrë frymë. Më pas mund të aplikoni të gjitha produktet që përdorni në përditshmërinë tuaj.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Ky frut vret qelizat kancerogjene
E shkakton celulari, kjo sëmundje është e frikshme
Nga se vjen depresioni pas lindjes
Deklarata e fortë: Byreku pengon zhvillimin e trurit
Ndalohet reklamimi i barnave që jepen me recetë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media