Home Shëndetësi
Ka lëndë të rrezikshme, Greqia heq urgjentisht nga tregu shurupin e famshëm: Shitet edhe në Shqipëri
Agjencia Kombëtare e Barnave të Greqisë ka urdhëruar të gjitha farmacitë e vendit që të heqin nga rastet të gjitha sasitë e shurupit "Ponstan" për shkak të sasive të palejuara të plumbit dhe litiumit që gjenden në të, raporton Albeu.com.

Sipas "Zougla.gr", autoritetet greke kanë konstatuar se sasia e këtyre lendëve është shumë më e lartë se sa masa e lejuar prej Bashkimit Europian duke paralajmëruar sanksione të forta ndaj atyre që ia ofrojnë pacientëve.

Ky shurup shitet edhe në Shqipëri, mbetet për t'u parë se cili do të jetë reagimi i autoriteteve tona. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Shkencëtarët më në fund kanë përgjigje: Ku shkon dhjami kur humbim peshë?
Dhjetë bakteret që jetojnë në telefonat tonë mobil
Kur të mësoni ç’i bëjnë arrat trurit, nuk do i ndani nga tryeza
Sëmundjet e zemrës po vrasin më së shumti shqiptarët
10 ushqimet më të rrezikshëm në botë: Lista e zezë e 2019-ës (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media