Home Shëndetësi
Kolla e thatë, a është gjithmonë një shenjë e koronavirusit
Kollë e thatë dhe temperature e lartë janë dy nga simptomat më të shpeshta të sëmundjes COVID-19, shkruan The Sun.

Çfarë është kolla e thatë dhe e vazhdueshme?

Kjo simptomë është një nga krysoret, të cilat tregojnë se jeni të infektuar me koronavirus. Nëse vëreni se keni një kollë, të cilin nuk e keni pasur më parë, pa mukus dhe të vazhueshëm, kjo lloj kolle mund të jetë shenjë e koronavirusit.

Krahas kollës, ethet, vështirësi në frymëmarrje, bllokimi i hundëve janë edhe simptoma të tjeratë koronavirusit që shkakton sëmundjen COVID-19
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Ekspertët vënë alarmin: Mbylleni gjithmonë kapakun e tualetit, do t'ju mbrojë nga COVID-19!
Masat që uhet të merrni nëse humbisni vendin e punës
Pse vuani nga kapsllëku? Ushqimet që ju ndihmojnë për të luftuar konstipacionin
Sipas studimit kinez, macet mund të preken nga Covid-19
Krijohet testi për koronavirusin që i nxjerr rezultatet për pesë minuta

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media