Home Shëndetësi
Ndryshimi drastik kur kolliteni në bërryl dhe përpara duarve (VIDEO)
Duke marrë shkas nga këto ditë të zymta pandemie, një nga rregullat që e keni dëgjuar më shpesh është që, kur të kolliteti, ta bëni këtë duke e mbajtur gojën në pjesën e brendshme të bërrylit dhe jo përpara duarve.

Nëse e keni ende të paqartë rëndësinë e të vepruarit në këtë mënyrë, kjo video nga Universiteti gjerman i Weimar-it ju vjen në ndihmë.

Shihni më lart nivelin e shpërndarjes së spërklave për secilin rast.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Ekspertët vënë alarmin: Mbylleni gjithmonë kapakun e tualetit, do t'ju mbrojë nga COVID-19!
Masat që uhet të merrni nëse humbisni vendin e punës
Pse vuani nga kapsllëku? Ushqimet që ju ndihmojnë për të luftuar konstipacionin
Sipas studimit kinez, macet mund të preken nga Covid-19
Krijohet testi për koronavirusin që i nxjerr rezultatet për pesë minuta

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media