Home Receta gatimi
Djathë i konzervuar
Përbërësit

1 kg djathë
1 l vaj ulliri
rozmarine
djeges spec
i zi biber kokerr

Hapat

1
Djathin e prejm ne katrorka te vogla derisa eshte i fresket.

2
Shtojme ne kavanoze nje rend djath, nje melmesa si rozmarin,rigon,piperi kokerr etj.

3
Prap djath prap melmesa derisa te mbushet kavanozi.

4
Me pas shtojme vaj ulliri derisa te mbushet kavanozi dhe mbyllim me kapak hermetikisht.

5
Kjo menyre e konzervimit te djathit ndihmon qe djathi te qendroje per nje kohe mjaft te gjate me shije te mire dhe aromatike. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
Truku i habitshëm për kripën që do t’ja shtojë shijen gatimeve tuaja
Troftë deti me aroma
Riska buke të mbushura
Pulë me kërpudha
Pini këtë recetë me banane për një gjumë të qetë dhe pa shqetësime

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2017 Albeu Online Media