Home Receta gatimi
Supë e përzier
Përbërësit

7 gota uje te pules

2 gota mish pule

1 lugë salcë

1 lugë miell

2 lugë biber i kuq

1 lugë gjalpë

1 lëng limoni

1 lugë nenexhik

1 lugë kripë

Hapat
1
Gjalpin e vendosni në një tenxhere dhe e fërgoni miellin së bashku me salcë në atë tenxhere.

2
Pas fërgimit ia shtoni ujin e pulës pastaj mishin e pulës, lëngun e limonit dhe erëzat.

3
Supën e zieni rreth 6-7 minuta, pas zierjës e shërbeni të ngrohtë.

4
Ju bëftë mirë! /albeu.com/
Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
Qepë të mbushura me mish
Si të gatuajme supë me lulelakër dhe brokoli
Mish viçi në kavanozë
Receta për sheqerpare pa vezë
Sallatë me makarona

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media