Home Receta gatimi
Byrek me djathë
Përbërësit

2 gota qumësht i vakët

2 vezë

Gjysmë vaj vegjetal

1 maje

1 lugë kripë

1 lugë sheqer

miell

NË BRENDËSI

180 gr margarin

djathë

PËRMBI

susam

Hapat
1
İ derdhim të gjithë përbërësit në një enë dhe e përziejmë, brumin e lëmë në pritje të fryhen.

2
Brumin e ndani në 4 copa, e hapni me ndihmë të t’holluesit dhe ia vendosni margarinën, e mbyllëni brumin.

3
E lëni pak në pritje rreth 5 minuta, pastaj e hapni prap dhe ia vendosni djathin. İa japni formën role dhe e preni në copa të vogla brumin.

4
Byrekun e vendosni në tepsi, rreth 20 minuta e lëni në pritje, pastaj e lyeni em susam dhe e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 190 gradë celsius.

5
Ju bëftë mirë! /albeu.com/
Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
Qepë të mbushura me mish
Si të gatuajme supë me lulelakër dhe brokoli
Mish viçi në kavanozë
Receta për sheqerpare pa vezë
Sallatë me makarona

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media