Home Receta gatimi
Gjellë me mish pule dhe perime
Përbërësit

4 luge vaj vegjetal

4 copa hudhra

4 mish gjoks pule

½ lugë kripë

½ lugë Biber i zi

2 karrota

500 gr brokoli

1 qepë e kuqe

Hapat
1
Në tavë vendosni perimet e prera, përmbi ia vendosni gjoksin e pulës së bashku me erëzat.

2
Ia derdhni vajin vegjetal në të gjithë sipërfaqën dhe e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius për 30 minuta.

3
Ju bëftë mirë!
Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
Gurabija me kakao
Pulë me speca dhe ullinj
Receta për hasude me arra
Si të gatuajmë salmon me spec djegës dhe qepë
Patëllxhana me miell misër

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media