Home Argëtim
Si duket fytyra e njeriut pak sekonda para vdekjes? Foto para tragjedisë (FOTO LAJM)
Si mendoni që duket fytyra e njeriut pak sekonda para vdekjes?

Është një mister, mirëpo këto 19 fotografi janë shkrepur para se tragjeditë të ndodhnin.

1.Gabimi i tmerrshëm

Në Indi, një burrë donte të shihte një tigër të bardhë më nga afër, kështu që ai u afrua duke hipur në pemën sipër kafazit. Ai u paralajmërua për rrezikun, por kurioziteti nuk e bëri atë të dëgjonte asnjeri dhe fatkeqësisht ra në kafazine e tigrit. Menjëherë tigri i bardhë shkoi te burri dhe e mbajti atë në qoshe për pothuajse 15 minuta, ndërsa vizitorët e tjerë dhe kujdestarët e kopshtit zoologjik u përpoqën ta nxirrnin nga aty. Për fat të keq, tirgi e e tërhoqi njeriun nga qafa drejt strofullës së tij dhe e mbyti në vend.

2.Martin Luther King u vra me 4 prill 1968, kjo fotograi është nga ballkoni i hotelit pak minuta para se të qëllohej për vdekje.

3.Ky djalë i ri, Andrey, vdiq fill pasi u shkrep kjo foto.

4.Grey dhe mamaja e tij bënë fotografinë e mësipërme përpara se Malaysian Airline MH17 të zhdukej. Mjerisht, ata kurrë nuk arritën në destinacionin e tyre. Aeroplani u zhduk, më vonë u gjet në Ukrainë dhe të gjithë ishin tashmë të vdekur.

5.Shpesh thuhet pa marrë parasysh situatën që po kaloni: vetëvrasja nuk është një opsion. Mos harroni që njerëzit kanë situatë më të keqe se sa ju dhe megjithatë ata janë të lumtur. Gabriela ka ndarë foton e mësipërme në rrjetet sociale përpara se të vriste veten.

6.Ushtari amerikan Stiven Green u arrestua dhe u dënua për vrasjen e një familje irakiane. Fotografia e mësipërme është marrë pak sekonda para se të therej për vdekje nga Wallace.

7.Garuesi Dale Earnhardt vdiq në një aksident automobilistik në vitin 2001, si shkak i përplasjes së tmerrshme. Fotografia e mësipërme është shkepur pak sekonda para se të vdiste.Gilles-Leclerc-and-Marianne-Labanane

8.Gilles Leclerc dhe Marianne Labanane po argëtoheshin në një sallë koncerit në Bataclan kur katër persona të armatosur dhe të panjohur hynë duke qëlluar me breshëri dhe lanë të vdekur 98 veta. Vetëm Marianne Labanane mbijetoi. Fotografia e mësipërme është kapur para masakrës.

9.Në besëtytninë perëndimore, e premtja e 13 janarit 2017 konsiderohet një ditë e trishtuar. Kjo ndodh një herë në vit, por mund të ndodhë deri në tre herë në të njëjtin vit. Kjo është dita më e mallkuar në kalendar.

10.Një ballonë në Carterton, Zelanda e Re në 2012 goditi një linjë të tensionit të lartë dhe u hap zjarr i madh. Për fat të keq, të 12-të personat brenda balonës humbën jetën. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media