Home Kuriozitete
Kaliforni, stuhia shkatërron pemën 1000 vjeçare (FOTO LAJM)
Stuhia në Kaliforni ka rrëzuar një nga pemët më të famshëm të Amerikës, pema “Pioneer Cabin”.

Sekuoja gjigante ishte e njohur pasi kishte një vrimë përmes trungun të saj ku mund të kalonte një makinë pa problem.

Pema, vlerësohet të jetë më shumë se 1000-vjeçare. Kalifornia dhe Nevada janë goditur nga nivele jashtëzakonisht të larta të reshjeve, duke çuar në përmbytje dhe rrëzime të pemëve./albeu.com/

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Çfarë ndodh nëse Koreja e Veriut hedh bombën me hidrogjen në Paqësor?
Teoricieni i famshëm "shtyn" fundin e botës, bëhet objekt talljesh në rrjetet sociale
40-vjeçarja bën një superdasmë, por… mungonte dhëndri (FOTO LAJM)
SHBA-të ndërtojnë ambasadën më të shtrenjtë në botë (FOTO LAJM)
Imami saudit: Femrave s’u lejohet të kenë patentë sepse nuk kanë tru

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2017 Albeu Online Media