Home Kuriozitete
Ruani një 50 euro për "nostalgji", prej 4 prillit do të ndryshojë tërësisht
Kartmonedha 50 euro nuk do të duket më me prerjen e saj aktuale.
Bakna Qendrore Evropiane bën me dije se në datën 4 prill do të dalin në qarkullim kartëmonedhat e reja të kësaj prerjeje.

Kartëmonedha e re është e katërta nga seria Evropa.

Para saj ishin ato të 5, 10 dhe 20 eurove, të cilat tashmë janë në qarkullim. Pra, thënë ndryshe, kartëmonedhat e sipërpërmendura kanë ndryshuar disa nga karakteristikat e tyre në prerje ngjyrë dhe detaje të tjera.

Seria e re ka veçori të sigurisë së lartë, ndërsa ka një portret të Evropës – figurës nga mitologjia greke – që është edhe si hologram kur e shikoni në dritë.

Kartëmonedha e 50 eurove është më e shpeshta dhe paraqet 45 për qind të parave në qarkullim. /albeu.com/


Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Çfarë ndodh nëse Koreja e Veriut hedh bombën me hidrogjen në Paqësor?
Teoricieni i famshëm "shtyn" fundin e botës, bëhet objekt talljesh në rrjetet sociale
40-vjeçarja bën një superdasmë, por… mungonte dhëndri (FOTO LAJM)
SHBA-të ndërtojnë ambasadën më të shtrenjtë në botë (FOTO LAJM)
Imami saudit: Femrave s’u lejohet të kenë patentë sepse nuk kanë tru

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2017 Albeu Online Media