Home Kuriozitete
Pas Balenës Blu, rikthehet Ruleta Ruse (VIDEO)
Edhe pse kjo lojë është shpikur sipas idesë së ish-mjeshtrit të paralizuar të arteve marciale Valeri Eschenko, ajo është rikthyer këto ditë në qytetin rus Permu në Urale.

Bëhet fjalë për një variant tjetër të ruletit rus, por në këtë version nuk shkrepen plumbat por elektroshoku që mund të shkaktojnë probleme serioze.

Loja që sjell shuma të majme të parave dhe rrit adrenalinën, ka rregulla të ngjashme sikurse versioni klasik i kësaj loje vdekjeprurëse.

E gjitha çfarë nevojitet është futja e një “plumbi” në revolver që më pas sillet. Ndërkaq pjesëmarrësit e lojës e shkrepin në kokë, dhe “fatlumit” nuk i shkrep në kokë një plumb, por valë elektrike, transmeton Telegrafi.

“Plumbat elektrik” janë shumë të rrezikshëm, pasi pas goditjes muskujt mpihen dhe i gjithë trupi ndjen therje, kurse pjesëmarrësit e lojës pranojnë se elektroshoku shkakton probleme serioze.

Qëllimi i lojës është që lojtari të fsheh dhimbjen që e ndjen dhe të sillet sikur të mos kishte ndodhur asgjë e keqe, apo të sillet sikur të mos jetë goditur nga asgjë.

Ai apo ajo lojtare që arrin ta realizoi këtë, dhe që mund ta ketë faktin të mos goditet nga ai plumb me rrymë shpallet fitues.
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
A e dini përse shefat e kuzhinës mbajnë këtë lloj kapeleje të lartë?
Dalin pamjet, kjo është e vërteta mbi skenat intime në filma (VIDEO)
Kujdes, nëse lexoni lajmin se ka vdekur mr.Bean do ta pësoni
Bletët e mjaltit mund të ndihmojnë për të shpjeguar se si njerëzit marrin vendime
Zbulohet arsyeja e vërtetë pse babai i Meghan nuk ishte në dasmë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media