Home Kuriozitete
"Time" zgjedh "person të vitit" gratë që folën hapur për abuzimet seksuale
Disa të famshëm nga Hollivudi të quajtur "zëra që kanë lansuar një lëvizje", janë zgjedhur si "Person i vitit 2017" i revistës prestigjoze britanike "Time".

Revista TIME ka njoftuar se personi i vitit i zgjedhur nga ta është një grup njerëzish që kanë folur hapur për sulmet seksuale.

Lajmin e bëri të ditur Kryeredaktori i revistës, Edëard Felsenthal, në emisionin NBC Today.

Çmimi u vendos nga gazetarët e "Time" dhe shkon tek personi ose grupi i cili ka pasur më shumë ndikim në lajmet e vitit për më mirë ose më keq.

Të famshmit që "Time" zgjodhi t'i japë cmimin janë aktorja Ashley Judd, këngëtarja Taylor Sëift, Rose McGoëan, Alyssa Milano, Tarana Burke dhe Selma Blair.

Të gjitha këto gra bënë publike me tregimet e ngacmimeve seksuale që ata pretendonin se hasën në vendin e punës. /albeu.com/

Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
Pamje të rënda! Përplasen në ajër, ndërron jetë parashutistja (VIDEO)
Mëson vetëm një nxënës në shkollë, mësuesi prek zemrat e të gjithëve (FOTO LAJM)
Doktorët i nxjerrin ruses 150 gozhdë nga stomaku (VIDEO)
Përse çokollata bëhet e bardhë kur nuk e konsumojmë menjëherë
Google zbardh misterin e avionit të Malaysia Airlines që humbi gjurmët mbi oqean

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media