Home Kuriozitete
Zbulime të reja mbi patatet
Është zhgënjyese të hapësh kabinetin e kuzhinës dhe të gjesh kaçube të vogla të formuara në kokrra të patates.

Shumë njerëz i hedhin ato në kosh për të blerë të tjera, por hulumtuesit kanë një tjetër mendim.

Pas një sërë eksperimentesh, studiuesit në Universitetin e Lincolnit treguan se fara e patateve të mbira janë të sigurta për t’u ngrënë ashtu si patatet e freskëta dhe gjithçka që ju duhet të bëni është të hiqni kaçubet e mbira.

Sipas statistikave, britanikët humbasin rreth 230 milionë paund patate.

Sipas ekspertëve, një javë pas blerjes së patave, ato fillojnë dhe mbijnë.

Konsumatorët kanë tendencë të hedhin patatet në mbeturina, nëse shfaqin kaçubet e tyre. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Lulja më e rrallë në botë, lulëzon një herë në 12 vjet
Vrasje mafioze, si i ekzekutua huligani kroat që tmerroi serbët (FOTO LAJM)
Besojnë se janë Zot, indianët shtrihen në tokë që t'i shkelin lopët (VIDEO)
Ndryshojnë datat e shenjave të Horosokopit, gjithçka ka qenë gabim deri tani
Ajo që ndodhi pasi u shkrep kjo fotografi është tejet e dhimbshme

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media