Home Kuriozitete
Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin
Pa marrë parasysh a preferoni gërshet (bisht) të shkurtër apo të gjatë, stil “sleek” apo të tërin noshalant dhe të shprishur, gjithmonë ekzistojnë mënyra se si ta transformoni në mënyrën më të shpejtë dhe në çast ta bëni interesant.

Dozën javore të propozimeve e kemi gjetur në Instagram në profilin e Kristin Ess, frizere stiliste e cila tashmë disa decenie kujdeset për flokët celebrity, prandaj edhe kemi zbuluar shtatë propozime interesante për stilim të flokëve gërshet.

Midis favoriteve të saj është gërsheti i cili është i lidhur me kapëse atraktive metalike apo me shirita sateni.

Nëse nuk keni kapëse apo llastik, gërshetin mund ta lidhni me disa tufa flokësh të cilat do t’i ndani nga to.

Nga tufat e tilla të lira mund edhe të lidhni gërshet të vogël, i cili do të duket si unazë rreth gërshetit, por zgjidhje edhe më të efektshme për gërshet do të arrini nëse nuk e kaloni deri në fund por në flokë bëni një nyjë noshalante.
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
5 truke bukurie, që jo çdo vajzë do kishte guximin t’i thoshte me zë të lartë!
Të pa martuarit kanë më shumë mundësi të preken nga sëmundjet e zemrës
Publikohet studimi, diamantet kanë ardhur nga planete tjera
Bashkia e Tiranës projekt për rikualifikimin dhe shtrirjen e tarracave të gjelbra
Shtohen lindjet jashtë martese në BE, kryeson Franca

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media