Home Kuriozitete
Gurabija me karamel dhe çokollatë
Përbërësit

250 gr gjalpë

½ gota vaj vegjetal

1,5 gota sheqer pluhur

1 gotë nisheste

1 vezë

1 vanilje

1 lugë çaji Pluhur pjekje

4 gota miell

PËR TI LYER

karamel

çokollatë

kokos


Hapat
1
Përveç miellit dhe pluhur pjekjës të gjithë përbërësit e tjerë i derdhim në një enë të thellë.

2
I përziejmë mirë, pastaj ia shtojmë dalë nga dalë miellin dhe pluhur pjekjën.

3
E përziejmë masën me mikser, marrim nga glazura formojmë gurabija dhe me ndihmë të pirunit ia bëmë japim formën përmbi.

4
Gurabijat i vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 170 gradë celsius për 15-20 minuta.

5
Karamelën dhe çokollatën e vendosim në tigan për shkrierje, disa gurabija i zhytim në karamel disa në çokollatë, në fund në kokos.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Babagjyshi romantik i Prishtinës tërhoqi vëmendjen e mediave amerikane (FOTO LAJM)
Të vrasin pa mëshirë dhe nuk japin llogari, forcat speciale më të frikshme në botë (FOTO LAJM)
Shqiptarja flet për The Sun, si e kapa rolin e dashnores (FOTO LAJM)
Ndodh edhe kjo, humbi punën si modele pse u dobësua por fitoi fansa
Duket si njeri i mirë por burrë më mashtrues se ky nuk njeh bota (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media